AUGUSTO BOAL "GRY DLA AKTORÓW I NIEAKTORÓW"

Adrian Jackson

Adrian Jackson z Drama WayJest założycielem i liderem unikatowej grupy teatralnej "Cardboard Citizens", w której większość wykonawców to bezdomni i byli bezdomni, uchodźcy albo azylanci. Założona w roku 1991 grupa teatralna wystawia sztuki sceniczne, szczególnie interaktywny Teatr Forum w różnych miejscach łącznie z hostelami, ośrodkami dziennymi, szkołami i teatrami.

"Cardboard Citizens" stworzyła także pewną liczbę przedstawień na większą skalę wystawianych w określonych miejscach obejmujących "The Beggar's Opera (wspólnie z ENO), "The Lower Depths" (z London Bubble) oraz "Mincemeat". We wrześniu 2003 roku Adrian wyreżyserował ko-produkcję "Pericles for Cardboard Citizens" wraz z Royal Shakespeare Company. W listopadzie 2004 wraz z dramaturgiem Sarą Woods stworzył nową sztukę "Visible", która została pokazana na Royal Shakespeare Company's New Work. Festival oraz w 2006 roku w Soho Theatre i na tournee. Jesienią 2006 roku wyreżyserował sztukę "Timon of Athens" jako część RSC's Complete Works Festival i Belfast Festival.

W 2007 roku stworzył i wyreżyserował "Down/Out, reaction to George Orwell, Going Going Gone for Cardboard Citizens", oraz "Home and Away" dla Formaat Theatre w Rotterdamie. W 2009 roku wyreżyserował "Mincemeat" w Londynie, które zdobyło pięciogwiazdkowe recenzje i nagrodę dzi ennika "Evening Standard" dla najlepszego pokazu. Był także jednym z głównych gości na World Forum Theatre Festival w Austrii i w 2010 roku prowadził laboratorium dramatu na konferencji "The Six Senses of the Director" w Centre for Performance Research w Aberystwyth pracując nad swoją nową sztuką "A Few Man Fridays on the Chagos Islands story".

W lipcu 2010 został zaproszony do przedstawienia prezentacji na konferencji International Drama inEducation Association w Belem w Brazylii, jak również warsztatu w Institut de Teatre w Barcelonie we wrześniu oraz głównego wykładu na konferencji Applied Improvisation network w Rotterdamie. Jest także doradcą dla konferencji SDEA w 2011 roku.
Dużo podróżuje jako nauczyciel i tłumacz, przetłumaczył pięć książek Augusto Boala, z którym wielokrotnie współpracował.
Prowadził zajęcia dotyczące "Theatre of the Oppressed" w wielu krajach w Europie, Azji, Ameryce Południowej i Afryce.

 

© Copyright Drama Way 2010       Projekt i wykonanie: Czarska & Werona