AUGUSTO BOAL "GRY DLA AKTORÓW I NIEAKTORÓW"

Aktualności

 

 

Kolejna edycja Art Generacji

 

Dobra wiadomość: dzięki wsparciu m.st. Warszawy wrócimy z kolejną, IV edycją Art Generacji na jesieni i w 2018 r. w Warszawie. Szczegóły - wkrótce. Niestety, zabrakło nam 1,5 pkt, by otrzymać dofinansowanie w konkursie Ministerstwa Kultury na działania w Pilźnie (woj. podkarpackie) i Górznie (woj. kujawsko-pomorskie). Złożyliśmy odwołanie. Partnerzy i uczestnicy naszych poprzednich działań w tych dwóch miejscowościach spontanicznie nagrali filmik, w którym apelują o ponowną możliwość uczestnictwa w projekcie. Mamy nadzieję, że ten filmik pomoże przekonać Ministerstwo, że Pilzno i Górzno również potrzebują Art Generacji. Dziękujemy, że wspólnie z nami walczycie o ten międzypokoleniowy projekt! Wszystkich, dla których to przedsięwzięcie jest ważne, prosimy o polubienie i udostępnienie tego posta na Facebooku.

 

 

 

Drama Way pisze artykuły

 

Rozpoczynamy nowy cykl - profesjonalnych i ciekawych artykułów dotyczących Teatru Zaangażowanego oraz narzędzi i sposobów jego wykorzystania. Teksty publikowane będą co dwa tygodnie na stronie www.teatrzaangażowany.pl, z kolei linki do nich będziemy udostępniać na naszym Facebooku.

Niezaprzeczalną wartością publikacji są ich autorzy - dobrze Wam znane osoby tworzące zespół Drama Way, od lat związane z dramą, twórcy Szkoły Trenerów Dramy, projektów dramowych, organizatorzy największego w Polsce kursu Teatru Forum i nieustraszeni propagatorzy metody zarówno w kraju jak i za granicą. Ich nazwiska jako autorów danego tekstu są najlepszą gwarancją rzetelności i wartości merytorycznej publikacji.

Lektura artykułów jest doskonałym sposobem na zapoznanie się z podstawowymi założeniami Teatru Zaangażowanego, a dla osób już zorientowanych w temacie - do zgłębienia metody. Korzystajcie śmiało - nie często zdarza się, aby eksperci dzielili się swoją wiedzą, po cichu licząc jedynie na miłe słowa uznania :)

Do tej pory ukazały się:

1. 16.11.2016 - "Teatr Zaangażowany Społecznie - próba charakterystki cz.I" Maria Depta, Aldona Żejmo - Kudelska

2. 30.11.2016 - "Teatr Zaangażowany Społecznie - próba charakterystyki cz.II" Maria Depta, Aldona Żejmo - Kudelska

3. 14.12.2016 - "Teatr Zaangażowany Społecznie - prowadzący, aktor, widz" Maria Depta, Aldona Żejmo - Kudelska

4. 18.01.2017 - "Art Generacje 2015 - 2016 - Międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej jako przykład teatru zaangażowanego społecznie" Adam Gąsecki

5. 01.02.2017 - "Teatr z Społecznością jako teatr zmiany" zespół Drama Way

6. 15.02.2017 - "Odkrywamy karty <>Augusto Boala" Maria Kwiatek

7. 01.03.2017 - "Moc(na) moc - gry Augusto Boala w pracy z młodzieżą niedostosowaną społecznie" - Maria Depta, Aldona Żejmo - Kudelska

 

Przyjemnej lektury!

 

 

 

© Copyright Drama Way 2010       Projekt i wykonanie: Czarska & Werona