AUGUSTO BOAL "GRY DLA AKTORÓW I NIEAKTORÓW"

Aktualności

 

IV edycja ART GENERACJI - rekrutacja do grup

 

Fundacja Edukacji i Kultury Drama Way zaprasza Młodzież (13-35 lat) i Dojrzałą Młodzież (55+) do zgłaszania się do IV edycji międzypokoleniowego projektu Art Generacje!

ART GENERACJE to międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej, skierowany do dwóch grup: Młodzieży (13-35 lat) i Dojrzałej Młodzieży (55+). Jego celem jest stworzenie przestrzeni wspólnej pracy warsztatowej młodszych i starszych.

Tematem przewodnim IV edycji będzie PAMIĘĆ - indywidualna i zbiorowa, rozumiana jako zjawisko psychologiczne, filozoficzne, kulturowe, neurobiologiczne, historyczne. Efektem finalnym spotkań będą interaktywne wydarzenia artystyczne, wypracowane przez uczestniczki i uczestników w oparciu o własne doświadczenia i refleksje związane z pamięcią. W zależności od grupy i etapu pracy będą to: spektakl Teatru ze Społecznością, wernisaż instalacji przestrzennej lub jeszcze inne formy interaktywnego wydarzenia artystycznego.

W dotychczasowych trzech edycjach projektu udział wzięło ponad 150 osób a wydarzenia artystyczne, które powstały podczas Art Generacji zobaczyło łącznie tysiąc widzów.

------------------------------------------------------------------------------------------

PODCZAS IV EDYCJI PROJEKTU DZIAŁANIA PROWADZONE BĘDĄ W 3 GRUPACH:

1) WARSZAWA BIELANY (zgłoszenia przyjmujemy do 18 października)
Prowadzący: Adam Gąsecki, Monika Wyrzykowska
Etap I
- Miejsce warsztatów: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29
- Daty spotkań warsztatowych podczas I etapu projektu:
Poniedziałki: 23, 30 października, 6, 13, 20, 27 listopada, godz. 16.30-18.30 oraz finałowe prace nad interaktywnym wernisażem instalacji przestrzennej - 6-9 grudnia, godz. 15-19.
Etap II
- od marca do maja 2018 roku, sześć dwugodzinnych spotkań raz na tydzień oraz sześć dni finałowych prac nad spektaklem (6 godzin dziennie).

2) GÓRZNO (woj. kujawsko-pomorskie, zgłoszenia przyjmujemy do 18 października)
Prowadzący: Adam Gąsecki, Monika Wyrzykowska
- Miejsce warsztatów: Dom Kultury w Górznie
- Daty spotkań warsztatowych: 12,13 października, 17,18 listopada, godz. 15-18 oraz cztery dni finałowych prac wydarzeniem artystycznym - 30 listopada-3 grudnia. (4 godziny dziennie).

3) WARSZAWA MOKOTÓW
Prowadzący: Maria Depta, Aldona Żejmo-Kudelska
- praca warsztatowa od marca do maja 2018, sześć dwugodzinnych spotkań raz na tydzień oraz sześć dni finałowych prac wydarzeniem artystycznym (6 godzin dziennie).

------------------------------------------------------------------------------------------

Szukamy osób w wieku 13-35 lat oraz 55+. Nie wymagamy doświadczenia aktorskiego czy innych talentów artystycznych. Ważna jest dla nas otwarta głowa i chęć wymiany międzypokoleniowych doświadczeń.

Podczas warsztatów wiodącą techniką pracy (ale nie jedyną) będzie metoda Teatru ze Społecznością. Uczestnicy stworzą i zaprezentują artystyczne efekty swojej warsztatowej pracy. Udział w projekcie jest BEZPŁATNY.

Przyjdź na SPOTKANIE INFORMACYJNE:
piątek, 6 października, godz. 18-19, siedziba Fundacji Drama Way, ul. Chocimska 12/4. Opowiemy, odpowiemy na pytania, rozjaśnimy wątpliwości, damy się poznać.

Przyjdź na WARSZTAT POKAZOWY:
sobota, 14 października, godz. 13-15, Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury, ul. Estrady 112. Poprowadzimy warsztat, który pozwoli osobiście sprawdzić, na czym będą polegać spotkania Art Generacji.


Informacji udzielają:
Monika Wyrzykowska, monika.wyrzykowska@dramaway.pl, tel. 602 613 003 oraz Adam Gąsecki, adam.gasecki@dramaway.pl, tel. 503 678 367.

ZGŁOSZENIA MOŻNA DOKONYWAĆ ZA POMOCĄ FORMULARZA - dostępny tutaj

Film z poprzedniej edycji 2015-16 (temat przewodni - czas) - obejrzyj tutaj

Rekrutacja do IV edycji Art Generacji - dołącz do wydarzenia na Facebooku :)

Zapraszamy!

Partnerzy: Bielański Ośrodek Kultury, Dom Dziennego Pobytu przy ul. Brzeskiej OPS Praga Północ, Dom Pomocy Społecznej Pracownika Oświaty przy ul. Parkowej, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 4 przy ul. Dolnej, Dom Zabawy i Kultury DZiK, Gminny Ośrodek Kultury w Górznie.

Patronat honorowy nad projektem objął Burmistrz dzielnicy Bielany, Pan Tomasz Mencina.

Warszawska część projektu finansowana jest ze środków m.st. Warszawy.
Górznieńska część projektu finansowana jest ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 

 

 

Darmowy Warszatat Mistrzowski dla absolwentów kursu Teatru Forum Drama Way

 

prowadzenie: Adrian Jackson

Drodzy Kursanci Teatru Forum,

w tym roku odbywa się ostatnia edycja kursu Teatru Forum, którego jesteście absolwentami. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić Was na bezpłatny Warsztat mistrzowski z Adrianem Jacksonem, który odbędzie się 23-24.10 w Warszawie (dokładna lokalizacja zostanie podana wkrótce).
Wszystkich chętnych prosimy o wypełnienie formularza do 13.09.2017.
Formularz dostępny tutaj: https://docs.google.com/forms/d/1bNR2m0gPV6AH2bDfgeUb0Dj5qXrZxiwc0PcGZA5D_UE/edit

kontakt: Weronika Brączek, tel. 608 378 098

Kryteria:
> Dla osób które są Absolwentami/Uczestnikami Kursu Teatru Forum realizowanego od 2012 roku przez Fundację Drama Way w ramach projektu Teatr Codzienny i działają aktywnie w obszarze Teatru Forum,
> samodzielnie stworzyli/ współtworzyli min. 1 spektakl Teatru Forum pokazywany publiczności (po zakończeniu lub w trakcie trwania kursu Teatru Forum - UWAGA! Spektakle stworzone w trakcie trwania kursu nie będą brane pod uwagę),
>aktywnie współtworzą środowisko TZS (są zarejestrowani na portalu www.teatrzaangazowany.pl, informują innych o swoich działaniach),
>dopełnili wszystkich zobowiązań związanych z udziałem w kursie TF zgodnie z podanymi terminami (m.in. wysyłali ewaluacje, ukończyli kurs, nie mieli nadliczbowej absencji).

Na warsztat możemy zaprosić 15 osób.

Przy wyborze uczestników będą brane pod uwagę zarówno formularze zgłoszenia jak i profile osób/opis projektów zamieszczone na stronie www.teatrzaangazowany.pl

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/679298068942695/

 

 

 

 

Kolejna edycja Art Generacji

 

Dobra wiadomość: dzięki wsparciu m.st. Warszawy wrócimy z kolejną, IV edycją Art Generacji na jesieni i w 2018 r. w Warszawie. Szczegóły - wkrótce. Niestety, zabrakło nam 1,5 pkt, by otrzymać dofinansowanie w konkursie Ministerstwa Kultury na działania w Pilźnie (woj. podkarpackie) i Górznie (woj. kujawsko-pomorskie). Złożyliśmy odwołanie. Partnerzy i uczestnicy naszych poprzednich działań w tych dwóch miejscowościach spontanicznie nagrali filmik, w którym apelują o ponowną możliwość uczestnictwa w projekcie. Mamy nadzieję, że ten filmik pomoże przekonać Ministerstwo, że Pilzno i Górzno również potrzebują Art Generacji. Dziękujemy, że wspólnie z nami walczycie o ten międzypokoleniowy projekt! Wszystkich, dla których to przedsięwzięcie jest ważne, prosimy o polubienie i udostępnienie tego posta na Facebooku.

 

 

 

Drama Way pisze artykuły

 

Rozpoczynamy nowy cykl - profesjonalnych i ciekawych artykułów dotyczących Teatru Zaangażowanego oraz narzędzi i sposobów jego wykorzystania. Teksty publikowane będą co dwa tygodnie na stronie www.teatrzaangażowany.pl, z kolei linki do nich będziemy udostępniać na naszym Facebooku.

Niezaprzeczalną wartością publikacji są ich autorzy - dobrze Wam znane osoby tworzące zespół Drama Way, od lat związane z dramą, twórcy Szkoły Trenerów Dramy, projektów dramowych, organizatorzy największego w Polsce kursu Teatru Forum i nieustraszeni propagatorzy metody zarówno w kraju jak i za granicą. Ich nazwiska jako autorów danego tekstu są najlepszą gwarancją rzetelności i wartości merytorycznej publikacji.

Lektura artykułów jest doskonałym sposobem na zapoznanie się z podstawowymi założeniami Teatru Zaangażowanego, a dla osób już zorientowanych w temacie - do zgłębienia metody. Korzystajcie śmiało - nie często zdarza się, aby eksperci dzielili się swoją wiedzą, po cichu licząc jedynie na miłe słowa uznania :)

Do tej pory ukazały się:

1. 16.11.2016 - "Teatr Zaangażowany Społecznie - próba charakterystki cz.I" Maria Depta, Aldona Żejmo - Kudelska

2. 30.11.2016 - "Teatr Zaangażowany Społecznie - próba charakterystyki cz.II" Maria Depta, Aldona Żejmo - Kudelska

3. 14.12.2016 - "Teatr Zaangażowany Społecznie - prowadzący, aktor, widz" Maria Depta, Aldona Żejmo - Kudelska

4. 18.01.2017 - "Art Generacje 2015 - 2016 - Międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej jako przykład teatru zaangażowanego społecznie" Adam Gąsecki

5. 01.02.2017 - "Teatr z Społecznością jako teatr zmiany" zespół Drama Way

6. 15.02.2017 - "Odkrywamy karty <>Augusto Boala" Maria Kwiatek

7. 01.03.2017 - "Moc(na) moc - gry Augusto Boala w pracy z młodzieżą niedostosowaną społecznie" - Maria Depta, Aldona Żejmo - Kudelska

 

Przyjemnej lektury!

 

 

 

© Copyright Drama Way 2010       Projekt i wykonanie: Czarska & Werona