AUGUSTO BOAL "GRY DLA AKTORÓW I NIEAKTORÓW"

Edycja II - Pilzno 2014 - Zasłyszane u fryzjera

Proces przygotowania spektaklu polegał na tym, że uczestnicy wybierali i badali z pomocą dramy, pracy z przedmiotem, improwizacji i ćwiczeń teatralnych wspomnienia i opowieści zakorzenione w społeczności, by nadać im kształt sceniczny i włączyć je do scenariusza. Dzięki temu – bazując na naturalnych talentach zaangażowanych osób stworzyliśmy spektakl, który uczestnicy mogli z dumą pokazać szerszej publiczności. Ramą scenariuszową, w którą wpisaliśmy wszystkie sceny-opowieści był zakład fryzjerski, w którym grupa mieszkańców gra samych siebie: w oczekiwaniu na swoją kolej rozmawia o sprawach swego miasta, również zwracając się do widowni i podejmując temat zaangażowania się w działania społeczne i kulturalne. Chcieliśmy wywołać w widzach efekt: „Ja też mogłabym/mógłbym tam być”.

 

Wsparcie w realizacji projektu zapewniło Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej . Miejsce do pracy i pokazu spektaklu udostępnił Dom Kultury w Pilźnie. Pomoc w przygotowaniach do projektu zapewniło Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania - Ekspozycja historyczno-dydaktyczna przy Górze Śmierci w Pustkowie . Pomoc w dotarciu do chętnych uczestników zapewniły: Liceum Ogólnokształcące im. S. Petrycego w Pilźnie i Rzemieślnicza Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Pilźnie .

Serdecznie dziękujemy Wszystkim Uczestniczkom i Uczestnikom oraz Osobom, które pomogły nam na różnych etapach realizacji.
Szczególnie gorące podziękowania dla Elżbiety Kurowskiej i Jacka Podlaska, prezesa TPPiZP.

Link do albumu ze zdjęciami z przebiegu projektu: https://www.facebook.com/dramaway/photos/?tab=album&album_id=975575325789825

Link do filmu dokumentującego projekt: https://www.youtube.com/watch?v=U5NCi-vPm1w&feature=youtu.be

 

 

 

© Copyright Drama Way 2010       Projekt i wykonanie: Czarska & Werona