AUGUSTO BOAL "GRY DLA AKTORÓW I NIEAKTORÓW"

Edycja III - Podkarpacie 2015/16

„Czas wspomnień" - spektakl w Dębicy, premiera 12 lutego - poruszał temat znaczenia pamięci, wspomnień - potrzebnych pokoleniu nastolatek i pokoleniu seniorów, ale w odmienny sposób. Stawiał też pytanie o sens zdarzeń które nam się przytrafiają, o sens robienia planów, szukania powiązań między przeszłością a przyszłością.

"To było pokazane, że ten czas, który rodzic poświęci dziecku, później - dziecko poświęci rodzicowi" - to jeden z głosów publiczności, z którą odbyło się spotkanie po spektaklu.

"Od spektaklu wiele o tym wszystkim myślałam i doszłam do wniosku, że ten projekt pokazał mi siebie samą inaczej, taką jakiej nie znałam, a myślałam, że znam siebie dobrze" - to refleksja jednej z uczestniczek na spotkaniu podsumowującym dębickie Art Generacje.

Spektakl pilźnieński, „Złodziej czasu", premiera 27 lutego - w konwencji kryminału stawiał pytania: Co to znaczy ukraść komuś czas? Co się dzieje, gdy ukradną ci wspomnienia lub jakiś etap twojego życia - dobry lub zły? Kto lub co kradnie nam na co dzień czas? Spektakl pilźnieński został pokazany jeszcze po raz drugi, w kwietniu. Po obu pokazach widownia dzieliła się swoimi refleksjami. Wybrane głosy:

„Bardzo fajny spektakl, gratuluję tego przedsięwzięcia organizatorom, jak i aktorom. Super efekty, które szczególnie przykuły moją uwagę, sprawiły, że miałam ciarki i dużo rozmyślań."

„Ważny czas jest ciągle - trwa. Każda chwila mojego życia była ważna, jest ważna i będzie ważna."

W sumie, na trzy pokazy spektakli w woj. podkarpackim przyszło ponad 200 widzów.

Linki do albumów ze zdjęciami:

 

© Copyright Drama Way 2010       Projekt i wykonanie: Czarska & Werona