AUGUSTO BOAL "GRY DLA AKTORÓW I NIEAKTORÓW"

Edycja III - Warszawa 2015/16

Refleksje o czasie wypracowane w wyniku wielomiesięcznej pracy w projekcie, posłużyły uczestnikom oraz reżyserowi Karolowi Smacznemu do stworzenia scenariusza. Chcieliśmy, aby pokazy spektaklu stały się platformą wymiany myśli i doświadczeń między naszymi uczestnikami, a widzami. Aby każdy z uczestników miał możliwość zaprezentowania swoich poglądów, ale też aby wszystkie te historie zebrane razem poprzez formę stworzyły atrakcyjną propozycję dla widzów.

Aby spełnić te założenia, uczestnicy wraz z reżyserem zdecydowali o tym, aby nie pisać scenariusza, który opowiadałby jedną spójną historię. Zamiast tego postanowili, że kluczowym pojęciem związanym z czasem jest dla nich właśnie tytułowa POCZEKALNIA. W tej przestrzeni zmieściły się historie zarówno młodych, jak i tych starszych. Prawdziwe i fikcyjne, oparte na słowie lub oparte na obrazie i muzyce (także w wykonywanym na żywo hip-hopie).

Premiera odbyła się 7 kwietnia w Domu Zabawy i Kultury DZiK przy ul. Belwederskiej, a druga 8 kwietnia w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Link do albumu z pracy nad spektaklem w Warszawie: https://www.facebook.com/117797044900995/photos/?tab=album&album_id=1366363983377622

© Copyright Drama Way 2010       Projekt i wykonanie: Czarska & Werona