Jarek Rebeliński

Jarek RebelińskiAbsolwent Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Wiedzy o Teatrze. Edukator dramy (ukończenie "Kursu kwalifikacyjny dla edukatorów dramy" organizowanego przez Polski Ośrodek ASSITEJ) oraz instruktor dramy (ukończenie kursu doskonalającego „Drama w edukacji” organizowany przez CODN we współpracy z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki oraz ASSITEJ).

Kierownik Teatru w Gdańskim Archipelagu Kultury, w którym realizuje autorskie projekty: TeatRazem, Projekt Drama, Teatr Forum (realizacja spektaklu "STOPresji" oraz praca nad kolejnym w ramach projektu Teatru Pedagoga), Kroniki dzielnicowe, Historie po oruńsku - teatr ze społecznością lokalną dzielnicy Orunia w Gdańsku. Wykładowca w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej na wydziale pedagogiki. Pomysłodawca i koordynator Festiwalu Akcept. Były aktor Teatru Znak i Teatru Snów. Założyciel i reżyser Teatru Poza Tym.

Członek zarządu Fundacji Rozwoju i Integracji AKCES zajmującej się szeroko pojętą integracją społeczną osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz innych grup marginalizowanych i defaworyzowanych.