Publikacje na temat dramy

Zapraszamy do zapoznania się z wydawaną przez nas książką, publikacjami i artykułami na temat dramy zaangazowanej społecznie  oraz wykorzystania dramy w szkoleniach , filamami ,  stronami rekomendowanych przez nas dramowych organizacji brytyjskich i polecaną przez nas literaturą .

KsiążkiDrama Way AUGUSTO BOAL

Augusto Boal "Gry dla aktorów i nieaktorów"

ZAMÓW KSIĄŻKĘ W FUNDACJI. SZCZEGÓŁY: TUTAJ

To klasyczna i najbardziej znana książka Augusto Boala, twórcy Teatru Uciśnionych. Przedstawia podstawowe zasady i przykłady nowatorskiego podejścia autora do teatru, w którym spektakl staje się narzędziem zmiany i wyzwolenia, zarówno w wymiarze indywidualnym jak i społecznym. Książka zawiera krótkie wprowadzenie zilustrowane wieloma przykładami pracy autora z zespołami teatralnymi na całym świecie, a także wybór jego najważniejszych i najbardziej znanych ćwiczeń i gier, wykorzystywanych z powodzeniem nie tylko przez aktorów, ale również trenerów, nauczycieli, wychowawców oraz terapeutów w obszarze działań edukacyjnych i społecznych.

Augusto Boal (1931-2009) - jeden z najwybitniejszych reżyserów teatralnych Ameryki Łacińskiej, wizjoner i teoretyk teatru, dramaturg, pisarz i nauczyciel, twórca międzynarodowego ruchu Teatr Uciśnionych.

Książka ukazała się w koedycji z Wydawnictwem Cyklady, w reaktywowanej serii DRAMA, w czerwcu 2014 roku.

Patroni medialni:

patron medialny - Krytyka Polityczna

patron medialny - Teatr-pismo

patron medialny - e-teatr.pl

Więcej o "Grach dla aktorów..." i szczegóły zamówienia: tutaj .
Kupując książki w Fundacji Drama Way wspierasz nasze działania. Cały zysk z książki przeznaczony jest na realizację celów statutowych Fundacji

Inne polecane przez nas książki:

Sara Clifford, Anna Herrmann "Teatr Przebudzenia. Praktyczny przewodnik dla instruktorów prowadzących zajęcia teatralne z młodzieżą"

Książka to podręcznik skierowany do osób pracujących z młodzieżą, które chcą wykorzystać w swoich zajęciach dramę i techniki teatralne. Książka zawiera szczegółowe wskazówki na temat tworzenia młodzieżowego teatru otwartego na problemy społeczne.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ W FUNDACJI. SZCZEGÓŁY: TUTAJ

Kamila Witerska "Drama. Przewodnik po koncepcjach, technikach i miejscach"

Publikacja jest zbiorem różnorodnych technik i scenariuszy dramowych, pochodzących od różnych osób, praktyków stosujących dramę w odmiennym środowisku społeczno-kulturowym. Zawiera m.in. wywiad z Marią Deptą, wiceprezeską Fundacji Drama Way.

Możliwość zakupu bezpośrednio u wydawcy - na stronie Wydawnictwa Difin

W dziale znajdziesz również:

• Drama w szkoleniach zamieściliśmy wywiad dotyczący wykorzystania metody dramy w pracy trenerskiej oraz artykuł - refeleksję na temat mądrości trenera dramy
  • Drama zaangażowana społecznie  znajdują sią artykuły dotyczące pracy metodą dramy w obszarze edukacji szkolnej (w tym wczesnoszkolnej), profilaktyki czy resocjalizacji
  • Literatura  prezentujemy dorobek trenerów Drama Way oraz polecamy książki na temat dramy
  • Linki  podajemy linki do zaprzyjaźnionych/rekomendowanych instytucji i organizacji dramowych
  • Filmy

* Przypominamy, że opublikowane materiały stanowią własność intelektualną autorów. Ich kopiowanie i inne wykorzystywanie bez uwzględnienia zasad cytowania lub bez uzgodnień z autorem publikacji jest niezgodne z prawem.