Monika Wyrzykowska

Monika Wyrzykowska Drama Way

Absolwentka dwuletniego Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego „Kultura przeciw wykluczeniu" certyfikowanego przez Narodowe Centrum Kultury, Szkoły Trenerów Dramy Drama Way oraz kursu w dziedzinie Teatru Zaangażowanego Społecznie „Teatr ze społecznością", prowadzonego przez Johna Somersa z Exeter University.

Ukończyła wydział finansów i bankowości Szkoły Głównej Handlowej. 15 lat zarządzała zespołami sprzedażowymi, finansowania projektów inwestycyjnych, fuzji i połączeń w pięciu bankach.

Założycielka Fundacji Alabaster aktywnej w obszarze wsparcia osób z chorobami atopowymi i chorą skórą. Członkini zarządów, twórczyni i realizatorka projektów w ramach różnych organizacji pozarządowych działających na rzecz osób chorych, promocji i animacji kultury oraz aktywizacji społeczności lokalnych.

Członkini zespołu tradycyjnego teatru cieni Karagöz (przygotowanie lalek cieniowych, gra aktorska, scenariusz). Pracuje z dziećmi w szkole podstawowej w obszarze inteligencji emocjonalnej z wykorzystaniem metody dramy.

Od 2006 roku realizuje autorskie warsztaty, szkolenia, projekty i przedstawienia oparte na arteterapii i dramie, w tym działania zgodne z koncepcjami Teatru Forum i Teatru ze Społecznością. Autorka koncepcji warsztatów i spektakli przygotowanych w Górznie w 2016 w ramach Lata w Teatrze Instytutu Teatralnego. Z Drama Way związana od 2015 roku. Autorka i realizatorka Art Generacji w województwie podkarpackim (warsztaty, scenariusz, scenografia) w 2015/2016. Prowadzi szkolenia dla biznesu w ramach Drama Way Centrum Szkoleń i Rozwoju.