Weronika Brączek

Absolwentka animacji społeczno-kulturalnej, studium fotografii i arteterapii. Zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych i realizacją projektów społecznych, edukacyjnych i badawczych. Realizatorka projektów międzykulturowych, m.in o polskiej emigracji na wschodzie Europy "Jan Kowalski na emigracji", "Włącz nas - międzykulturowa animacja społeczna na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci cudzoziemskich" w Argentynie, "Wędrujące opowieści" na Podlasiu. Z Fundacją dla Wolności związana od 2015 roku jako wychowawca dzieci i młodzieży w Ośrodku dla Cudzoziemców Warszawa-Targówek oraz edukatora prowadząca warsztaty międzykulturowe „4 strony świata". Współautorka scenariuszy zajęć lekcyjnych z zakresu migracji przygotowanych na zlecenie Urzędu ds. Cudzoziemców. W TR Warszawa zajmuje się pozyskiwaniem funduszy. Od 2015 związana z Drama Way Fundacją Edukacji i Kultury jako prowadząca i koordynatorka projekty z zakresu Teatru Zaangażowanego Społecznie, odpowiedzialna za projekt "Teatr Codzienny" i "TO MI GRA - aktywizacja obywatelska młodzieży."

e-mail: weronika.braczek@dramaway.pl